Yapısal Analiz

COMOSYS ile bir yapının modelleme, yapısal analiz, tasarım, detaylandırma ve mühendislik çizimleri oluşturma aşamalarının hepsi tek bir çatı altında toplanmıştır. COMOSYS’in üstün modelleme kabiliyetleri ile her türlü yapıyı modellemek ve analizini yapmak çok kolaydır. Arka planda çalışan güçlü bir sonlu elemanlar analiz motoru doğru sonuçları garantiler. Çelik yapıların tasarımını Amerikan ve Avrupa standardlarına ek olarak TS648’e göre de yapabilir.

Devamını oku...

Tasarım

Senaryo tabanlı tasarım, sehim kontrolleri, tasarım değerlendirmesi, akıllı tasarım combinasyonları... Bunlar COMOSYS'in çelik yapıların tasarımı ile ilgili getirdiği yeniliklerden bir kaçı. Daha fazlasını okumak için tıklayınız.

Devamını oku...

Çelik

COMOSYS Steel Detailer genel amaçlı bir çelik detaylandırma yazılımıdır. COMOSYS Steel Detailer ile çatı makaslarından en karmaşık sanayi yapılarına, silolardan enerji santrallerine, boru köprülerinden  çok katlı binalara kadar her türlü çelik yapıyı en ince detayına kadar 3B olarak modelleyebilir, imalat ve parça resimlerinin, metraj tablolarının otomatik olarak oluşturulmasını sağlayabilirsiniz. 

Devamını oku...

IntelliConnect

COMOSYS'in sunduğu bağlantı komutları ve geniş bağlantı kütüphanesi ile çelik elemanların bağlantılarının yapılması farenin bir kaç tıklamasına bakar. Kullanıcının yapması gereken sadece uygun bağlantı komutunu çalıştırmak ve bağlanacak elemanları seçmektir. Ancak bu "basit ve hızlı" işlem bile çok sayıda bağlantı noktası için tekrar edildiğinde oldukça zahmetli ve zaman alıcı olur. Orta ölçekli bir binada bile her birisi bir çok kez tekrar eden yüzden fazla "tip" bağlantı noktası yer alır. Büyük yapılarda bu tip bağlantı noktalarının sayısı bini bulur. COMOSYS bu süreci de otomatik hale getiren bir çözüm sunar: IntelliConnect.

Devamını oku...

Betonarme

Kalıp ve Donatı modelleme işi başlı başına oldukça zahmetlidir. Çelik modelleme kendi başına oldukça karmaşık iken, bina tipinde olmayan karmaşık geometrili betonarme sanayi tesislerinin öncelikle modellenmesi ve ardından içerilerine donatı yerleştirilmesi yeni bir yaklaşım gerektirir. Pekçok program bu konuda başarılı olduğunu iddia eder ama COMOSYS adrese teslim iş gerçekleştirir. Bu bağlamda perkçok son teknoloji ürünü modüller hazırlanmış durumdadır. Şimdi sizi biraz daha  zaman ayırarak bu teknolojiler hakkında bilgi edinmek için okumaya devam etmeye davet ediyoruz. COMOSYS in geri kalan diğer modülleriyle tam bir uyumluluk içinde olan bu iki modül, adam-saat ihtiyacını oldukça azaltmasının yanı sıra oluşturulan detaylı modeller ve çok güzel çizimler sayesinde size büyük bir prestij de kazandıracaktır.

Devamını oku...

Elektrik

COMOSYS ile sadece yapısal ve mekanik tesisatı değil aynı zamanda elektrik tesisatını da 3B olarak modelleyebilir, ilgiliri mühendislik çizimlerinin otomatik olarak oluşturulmasını sağlayabilirsiniz.

Devamını oku...

Tank

COMOSYS Tank Tasarım modülü COMOSYS’in genel yapısı üzerine kurulmuş ancak tankların modellemesi üzerine özel geliştirilmiş komutlar sunan bir modüldür. Tank tasarım modülü kullanıcının verimliliğini önemli ölçüde arttırır. Sistemi kurduktan sonra göreceksiniz ki detaylandırması bir haftaya ulaşan bir tankı saatler mertebesinde modelleyip detaylandırabileceksiniz. Adam-saatlerdeki bu kazanımlar kâr anlamına gelir ve ayrıca kullanıcıyı da ufak tefek revizyonlar yapmak için geniş bir alan bırakır.

Devamını oku...

Çizim

COMOSYS'te mühendislik çizimlerini otomatik olarak üretilir. Üstelik üç boyutlu modellemenin artısı olarak model bittiğinde metraj tabloları hazır olmuş olur. Dahası, üretilen çizimler üzerinde değişiklik yapmak istediğinizde başka bir CAD programına ihtiyaç duymazsınız çünkü COMOSYS'in entegre ortamında iki boyutlu çizimleri düzenlemek için de gerekli her türlü araç mevcuttur.

Devamını oku...