VIMASYS birçok disiplin için farklı yazılımlarda üretilmiş 3B CAD modellerini tek bir model altında birleştirerek proje yönetimini görsel hale getiren bir yazılımdır. VIMASYS sayesinde kalite yönetimi, iş programı yönetimi, maliyet yönetimi ve firmalar arasında koordinasyon sıkıcı bir iş olmaktan çıkıp eğlenceli ve görsel bir işe dönüşmektedir. VIMASYS özellikle büyük tesis projelerinde koordinasyon eksikliklerinden kaynaklanan zaman ve para kaybını en aza indirgemek için geliştirilmiştir.

VIMASYS'i kullanarak;

 • Farklı disiplinler tarafından hazırlanan modelleri ortak bir proje içerisinde gerçek yerlerinde görüntüleyebilir ve yönetebilirsiniz.
 • Çok hızlı bir şekilde çarpışmaları belirleyebilir ve gerçekleşmeden önleyebilirsiniz.
 • Son teknoloji yazılım mimarisi sayesinde bilgisayarınıza taktığınız her bir parçayı en verimli şekilde kullanırsınız.
 • Modern kullanıcı dostu arayüzü sayesinde projenin genel özelliklerinden en küçük detayına kadar herşeyini inceleyebilir ve yönetebilirsiniz.
 • Nesneler üzerinde sorgulamalar yapıp, kim tarafından tasarlandığını, modellendiğini veya üretildiğini öğrenebilir,nesnelere dosyalar veya notlar atayabilirsiniz.
 • Nesneleri disiplinlerine, tiplerine vb. bir çok farklı özelliğine göre hızlıca filitreleyebilir, örneğin; sadece borulama mesnetleri için kullanılan profilleri görüntüleyebilirsiniz.
 • Proje yöneticisi olarak, proje mühendisleriyle, teknik ressamlarla, imalatçılarla veya alt-yükleniciler işbirliği içerisinde çalışabilir, aynı ortamda çalışmanın avantajıyla bilgi ve belge akışınının eksiksiz ve kesintisiz olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Proje'nin başlangıcında müşteri veya teknik şartnameler tarafından zorunlu kılınan bazı kontrolleri kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin, yapısal çeliklerin malzemelerinin ST44 olup olmadığını, belirlediğiniz tipte civatalar dışında civata kullanılıp kullanılmadığını, paspaylarını veya taban levhalarının kotlarını kontrol edebilirsiniz.
 • Karşılaşılan sorunlarla ilgili sorun kayıtları açabilir bunu ilgili kişelere atayabilir veya bu konuda görüş alış-verişinde bulunabilirsiniz.
 • İş kalemleri oluşturup, kendi arayalarında ilişkilendirebilir ve bu iş kalemlerini kaynaklarınıza atayabilirsiniz. Ayrıca, takvim üzerinde görselleştirebilir veya kaynaklarınızı yönetebilirsiniz.
 • Giden veya gelen proje dökümanlarını saklayabilir, kişiler paylaşabilir veya nesnelere atayabilirsiniz.
 • "Montaj sırası" simulasyonu yaparak montajda oluşabilecek sorunları gerçekleşmeden çözümleyebilirsiniz.

VIMASYS üç paket halinde sunulmuştur;

 • Basic: Projelere limitsiz model ekleyebilme ve çarpışma kontrolu 
 • Plus: Basic pakete ek olarak; model doğrulama, doküman yönetimi ve sorun yönetimi
 • Pro: Plus paketine ek olarak; proje ve kaynak yönetimi, revizyon takibi ve malzeme listeleri

VIMASYS’in üç adet modelle sınırlı projeleri açıp içinde gezebileceğiniz, yeteneklerini inceleyebileceğiniz sınırsız süreli bir göstericisi bulunmaktadır. Bu ürünü kayıt olduktan sonra ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

VIMASYS ile ilgili detaylı bilgilere internet sitemizden ulaşabileceğiniz gibi internet sitemizde yer almayan konularla ilgili satış temsilcimize telefon veya e-mail yoluyla ulaşarak bilgi edinebilirsiniz.

Kullandığınız yazılıma bir anda yüklü bir ödeme yapmak yerine sadece istediğiniz özelliklere ve sadece kullandığınız süre için ufak ödemeler yapmaya ne dersiniz? Böylece, hem lisanslı yazılım kullanmış olacaksınız hem de sadece kullandığınız kadar ödeyeceksiniz. Aylık bazda kiralama seçeneklerimizin detaylarını incelemek için lütfen tıklayınız.

VIMASYS’i satın almadan önce internet sitemizi ve ürün broşürlerimizi incelediniz. Yerinde tanıtım talepleriniz doğrultusunda sizinle yaptığımız görüşmede hangi modüllerin sizin için uygun olduğuna karar verdiniz. COMOSYS Viewer’i indirerek kabiliyetlerini örnek projelerde incelediniz ve artık, VIMASYS’i satın almaya karar verdiniz. Lütfen buradan teklif talebinde bulununuz veya buradan satış temsilcimizle iletişime geçiniz.

VIMASYS, özellikleri nedeniyle akademik amaçla kullanıma uygun değildir. Ancak kullanmak isterseniz VIMASYS Viewer'i tercih edebilirsiniz.

VIMASYS’le ilgili yenilikleri internet sitemizden ve RSS kaynağımızdan takip edebileceğiniz gibi FacebookTwitterGoogle+ ve Linkedin gibi sosyal medya kanallarından da takip edebilirsiniz.